Тілашар
Мақсаты:1.Оқушылардың
ой-өрісін кеңейту, тілдерін дамыту.
2.Оқуға, білімге деген
қызығушылықтарын арттыру.
3.Ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.Патриоттық
сезім ұялату.
Көрнекіліктер:шарлар, гүлдер, нақыл
сөздер, плакаттар.
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Мұғалім: Ардақты ата-аналар, құрметті қонақтар! Бүгінгі «Тілашар»
тойы құтты болсын! Қадамдарына сәттілік тілей отырып, өздерін ортаға шақырамын.
Ән: «Біз тәртіпті баламыз» хормен.
Мұғалім:
1-Оқушы (Меруерт) : Сыныптастарым,білесіңдер ме біз оқитын мектептің 1
қабатында ерекше бір мүсін тұр және ол адам туралы қандай мағлұматтар
білесіңдер?
2-Оқушы ( Райымбек) : Иа.Жайық Кәгенұлы Бектұров атамыз- Ежелден Моншақты атанған «Қазіргі Ақмола облысы,Алексеев ауданы, «Үріті»
ауылы» ,ЯҒНИ Ақкөл атырабында дүниеге
келген.
3- Оқушы: (Мерей) Алғаш молдадан сабақ алып,ескіше әріп танып,шаруа жастары мектебінде оқыған.Ең
алғашқы еңбек жолын ұстаздық етуден бастаған.
4-оқушы: (Нұрислам) Жайық Кәгенұлы Бектұров-журналист, жазушы болған. 2017
жылдан бастап, №3 Ақкөл орта мектебі,яғни біздің білім ордамызға сол кісінің
есімін берген және мектебімізде Жайық
Бектұров атамызға арналып
кабинет-мұражайы ашылған.
5-оқушы: (Марғұлан) : «Ғалымның хаты,жақсының аты өшпейді» дегендей ,осындай
мектепте оқитынымызды мақтан етемін.
Мұғалім: Мектеп
білімді шәкірттерімен мақтанады.
қазір мен кімнің ойы
ұшқыр екен байқап көрейік.
-
Себетте
3 алма мен 7 алмұрт болды.Кешкі аста барлық алмамен,сонша алмұрт желінді.Демек,себетте неше алмұрт
қалуы мүмкін?
-Сараның 8 ойыншығы бар.Олардың ішінде
6-уы қуыршақ,, қалғандары қоян мен
қонжық.Сарада неше қонжық ойыншық
бар?
-Үстел үстінде 3 қияр,2 сәбіз және 5 алма тұрған.Үстел үстінде неше көкөніс бар?
-Тал басына тізіліп,
Он жапырақ тұр еді.
Жел соқты да үзіліп,
Ұшып кетті біреуі.
Ізінше оның үзіліп,
Түсті тағы бесеуі,
Тұр әлі де ілініп,
Жапырақтың нешеуі?
Көрініс: «Шалқан»
Автор (Алмас):Ерте,ерте,ертеде бір ата-мен әжесі ,олардың қызы,иті,мысығы,тышқаны болыпты.
Бір күні атасы шалқан егіпті.Шалқанын күнде суарып,арамшөбін
жұлып баптап-күтіпті.
Бір күні келіп қараса,шалқаны үлкен болып өсіп кетіпті.Атасы қуанып,жұлып алайын
деп,жапырағынан,тартыпты.
Атасы: (Асқар) Ой,менің шалқаным қандай үлкен
болып өскенсің,бір,екі,үш.Мәссаған,менің күшім жетпейді екен.
Кемпірімді шақырайын.Хэй,уайфхэлпми!
Кемпірі(Кәусар): Хэй,,грәнддоте,хэлп ас!
Уан,ту,фри.
Кемпірі: Хэй,гренддотэ,хэлп ас!
Немере қыз(Алуа):ол райт,ол райт
Немере қызы:Хэй,догги,кам энд хэлп ас,плиз!
Ит: (Нұрасыл) ноу,проблэм!
Ит : Хэй ,пусикат, кам энд хэлп-хэлп ас! Гаф,гаф.
Мысық (Сабина): Ол райт, ол райт,Ай кән хэлп! Мяу
Мысық: Хей,литл маус кән ю хэлп ас,плиз?
Тышқан (Арайлы) :ОЛ РАЙТ,ОЛ РАЙТ! Окей,окей,окей
Автор: (Алмас) : осылайша бірлігі жарасқан отбасы,күштерін біріктіріп,шалқанды жұлып алыпты.
Мұғалім: Әріптерден сөз құрау
Ән:Алуа
Нұрәлі:Адам
болар баланың, Қайтармайық талабын.
Мектепті алғаш аттаған,
Құтты болсын қадамым!
1бала : Кітап бетін сызбайды, Гүлназ
Таза етіп ұстайды
2: Бар болса егер сұрағы Аделя
Қол көтеріп сұрайды.
3: Жүрмейді жүгіріп от алып Иманжүсіп
Тентек балаатанып.
4: Үстін таза ұстайды, Кәусар
Әлсізді күшпен қыспайды.
5: Парта үстіне шықпайды, Ерасыл
Сабақтан қашып зытпайды.
6: Мұғалімді тыңдайды. Олжас
Кітап бетін жыртпайды
7 :Адал еңбек етуді, Аида
Үлкендерден үйренеді
Жатып тамақ ішетін
Жалқаулардан жиренеді.
8.Дәптерін күтіп ұстайды,
Сыялап, бетін жыртпайды . Кәусар
Би:«Қуыршақтар-ай»
Мұғалім: Математикалық тапсырмалар
«Кім шапшаң?»
Хормен : «Бала тілегі»
Мұғалім: Балаларымыз саналы,ойлары дара ,азаматтар мен азаматшалар болып өссін.
Ақмола облысы
Ақкөл ауданы
Ж.Бектұров атындағы
№3 АОМ
Тілашар-2018
Өткізген: Енсеген Роза
2018-2019 оқу жылы