"Ақмола облысы білім басқармасының Ақкөл ауданы бойынша білім бөлімі Ақкөл қаласының Жайық Бектұров атындағы №3 жалпы орта білім беретін мектебі"  коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа  №3 имени Жаиыка Бектурова города  Акколь отдела образования по Аккольскому району управления образования Акмолинской области"

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

06.11.2018

САБАҚ: 

Мектеп: Ж.Бектұров атындағы №3 Ақкөл орта мектебі

Сынып: 8

Пәні: қазақ тілі

Қатысқан оқушылар саны: 

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Әлем мәдениеті

Осы сабақ 

арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

 

8.4.2.1-сөйлеу  ағымындағы

интонацияның құрамдас бөліктері:әуен,әуез,тембр,қарқын,кідірісті сөйлеу

мәнеріне сай

қолдану

8.3.2.1-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік

 құралдарды орынды қолданып,мақала

құрастырып жазу

Сабақтың мақсаттары

Барлық

оқушылар:  сөйлеу

мәнеріне сай интонацияны қолданады

Көптеген

оқушылар:  Жаңа

білімді меңгереді, талдайды;

Кейбір

оқушылар:  тілдік

құралдарды қолданып,мақала

құрастырып жазады

Жетістік критерийлері

Білім алушы

  • материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырады;
  •  жаңашылдығына баға береді;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:  әлем

мәдениеті,ұлттар, мәдени құндылық,

Пән лексикасы және терминология:  монолог, үзінді,далог,әңгіме,интонация,әуен

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: ұлттық

киімдер,ұлттық  мейрамдар,

Осыған дейін меңгерілген білім

Өмірлік құндылықтар

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

(төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

Дереккөздер

Сабақтың басы

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй жұмысын тексеру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Қолдану:

 

 

 

 

           

Талдау:

 

       Жинақтау:

Психологиялық ахуал

 

 Ынтымақтастық атмосферасын құру

«Сенімділік»  жаттығуы

Шарты: оқушыларға

ақ  парақтар  таратылып, 

ортасынан екіге бөлу тапсырылады. Бір бөлігіне өздерінің жақсы

қасиеттерін,  екінші бөлігіне  жағымсыз қылықтарын  жазады. 

«Балалар, осы парақтың сіздердің жақсы азамат не азаматша болып

өсуіңізге көмектесетін бөлігін жыртып, өзіңізге алып қалыңыз, екінші бөлікті

(жағымсыз қылықтарды) умаждап, қоқыс жәшігіне салыңыз.

   

«1күнді үнемдеу» оқушылар

өздерінің  бір күндегі  уақыттарын қалай  үнемдейтіндері туралы ойтолғау жазу   берілген болатын.

 

Мемлекет басшысының «Болашаққа бағдар:Рухани жаңғыру » мақаласында «прагматизм»  бөлімінде:

Прагматизм- өзіңнің ұлттық және жеке байлығыңды білу,оны үнемдеп

пайдалану  дегенді білдіреді.Ендеше біз

де әр уақытымызды,байлығымызды үнемдеп қолдануымыз керек .

 

Бейнебаян көру.Қазақ мәдениеті.

-Қазақ мәдениеті жайлы қандай ойтолғау 

айтар едіңдер?

 

«Қазақстан халқының мәдениеті» диалог құру.Одағай сөздерді

қатыстырып,интонациямен ойды жеткізу.

 

Топпен жұмыс.

Мәтінді оқып, кластер  сызу,қорғау

1-топ  : ағылшын мәдениеті

2-топ:   өзбек  мәдениеті

3-топ:  Түрік мәдениеті

4-топ: корея мәдениеті

 

 

Суретпен  жұмыс.Суретке қарап  мақала жазу.

 

 

 

Келесі қысқартуларды қолданыңыз:

МН =Мұғалімге арналған нұсқаулық

МЖ = Мұғалім жасаған

ӨД = өзге дерек көздері

Кері байланыс:

ҚБ: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма:

Бағалау.

«Досыма хат» әдісі арқылы өзінің

қасында отырған досына хат жазу арқылы еңбегін бағалайды.

Хаттың құрылысы:

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия «Аяқталмаған 

сөйлем»

 

 

«Бір шаңырақ астында» 

тақырыбына эссе жазу

                   

 

 

Просмотров: 1525


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст