Пән: Жаратылыстану |
Мектеп: Ж.Бектұров ат. №3 АОМ |
||
Күні:09.10.20. |
Мұғалімнің аты-жөні: Клышева Д.К. |
||
Сынып: 4А-сынып |
Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны: 0 |
||
Сабақ тақырыбы |
Неліктен әр жануардың қорегі әр түрлі болады? |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.2.2.3 Өсімдікқоректі және жыртқыш жануарларды ажырату |
||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысы туралы біледі, жануарлардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттайды, оларды түрлі белгілері бойынша топтарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі, өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі. Кейбір оқушылар: Жануарлардың тіршілік ортасындағы жағдайлардың, адамның іс-әрекетінің жануарлардың санының азаюына әсер ететінін біледі. |
||
Бағалау критерийлері |
|
||
Тілдік мақсаттар |
Оқытудың тілдік мақсаты Пәндік лексика және терминология Диалог/жазу үшін пайдалы фразалар сериясы Оқушылар -өсімдікқоректі және жыртқыш жануарлардың айырмашылығын атайды; -өз өлкесіндегі өсімдікқоректі және жыртқыш жануарларды сипаттайды; -қоректің тізбектің құрылымын сипаттайды; -жануарларды қорғаудағы ұлттық саябақтар мен қорықтарды құрудың рөлі туралы әңгімелейді. Өсімдікқоректі және жыртқыш жануарлар, қорек тізбегі, құрылым, қорық, Ұлттық саябақ, қорғау. Талқылау үшін сұрақтар: Өсімдікқоректі және жыртқыш жануарлардың айырмашылығы қандай? Қандай өсімдікқоректі және жыртқыш жануарларды білесің? Олар туралы не айта аласың? Жазуға арналған тапсырмалар: Өздерің тұратын жердегі жануарларды сипатта. Оларды түрлі белгісі бойынша топтарға жікте. |
||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
Пәнаралық байланыстар |
Математика, дүниетану, әдебиеттік оқу, көркем еңбек. |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||
Бастапқы білім
|
Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысы туралы біледі, жануарлардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттайды, оларды түрлі белгілері бойынша топтарға жіктей алады. Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі, өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі. Жануарлардың тіршілік ортасындағы жағдайлардың, адамның іс-әрекетінің жануарлардың санының азаюына әсер ететінін біледі. |
||
Сабақтың барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сергіту жаттығуы «Менің сүйікті жануарым» әр бала өздерінің жақсы көретін жануарының суретін әкеледі, ортаға шығып өз жануары туралы айтып береді. Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру Тест «Бір жеті»
Дескриптор : - әр сұраққа дұрыс жауабын табады |
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмала ры |
|
Сабақтың ортасы |
Ребус шешу : сабақтың тақырыбын анықтау
Бейнеролик 1 Жануарлардың қорегі әртүрлі болады
Сабақтың мақсаты анықталады
Бейнеролик 2 Жануарлардың түрлері
Бейнеролик 3 Жануарлардың ерекшеліктері |
Белсенді оқу тапсырма лары. |
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті |
Оқушылар сергіту сәтін жасайды. |
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
Сабақтың қорытындысы жасалады . Үйге тапсырма беріледі Рефлексия «Смайлик» әдісі.
|
Түрлі түсті суреттері бар журналдар, флипчарт, желім
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс Смайлик әдісі тапсырмалары арқылы білдіре алады. |
|